CYFROWA
BANIALUKA

TUWIM I...

Data premiery: 16-09-2018

 

reżyseria Paweł Aigner
scenografia Pavel Hubička
muzyka Piotr Klimek

ruch sceniczny Karolina Garbacik

 

Premiera 23 września 2018

 

 

„Tuwim i…” to pełne energii, muzyczne przedstawienie oparte na wierszach Juliana Tuwima. Reżyser inscenizacji Paweł Aigner umiejscowił akcję w szkolnej klasie. Zestawione ze sobą wiersze tworzą opowieść, w której pokazane zostały relacje pomiędzy uczniami. W przedstawieniu usłyszymy doskonale znane wiersze m.in. „Lokomotywę”, „Okulary”, „Zosię Samosię” czy „Słonia Trąbalskiego” – utwory, które większość z nas doskonale zna od kołyski, często przybierają formę muzyczną (kompozytorem piosenek jest Piotr Klimek), a wiele z nich zostało zinterpretowanych, w nowy, często zaskakujący sposób.

 

Niespotykaną i bardzo pomysłową scenografię, mocno działającą na wyobraźnię widza, stworzył Pavel Hubička. W proces realizacji tej niecodziennej formy plastycznej włączyli się miłośnicy teatru, którzy przez kilka tygodni przynosili do Banialuki zabawki – przytulanki. Tak niezwykły materiał stał się nie tylko budulcem do tworzenia przestrzeni scenicznej.

                                             

Premiera przedstawienia zbiegła się z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i powstania grupy Skamander. I mimo, że utworów Juliana Tuwima jednego z „wielkiej piątki poetów” nikomu przypominać nie trzeba,  zawsze warto do nich wracać i od nowa pytać „co autor miał na myśli”…

 Przedstawienie od 15 lat.
Czas trwania 60 min.
 

 

Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 19 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 24 zł
- bilet grupowy - 17 zł

 


 

reżyseria

scenografia

muzyka

ruch sceniczny

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl