CYFROWA
BANIALUKA

Królewna Śnieżka

Data premiery: 23-11-2014

„Lustereczko powiedz przecie kto najpiękniejszy jest na świecie” te słowa, powtarzane jak mantra są bodaj najbardziej znanym cytatem pochodzącym z klasycznych baśni, a kryjąca się za nimi przestroga chyba nigdy dotąd nie była bardziej aktualna i nie wybrzmiewała tak wyraźnie.
Piękna, ale zła Królowa wiedziona zazdrością o urodę pasierbicy postanawia zabić niewinną Śnieżkę. Na szczęście dziewczynka zostaje uratowana przez Kruka, przychylną jej przyrodę i grupę wesołych i pracowitych krasnoludków. Niestety Królowa dowiaduje się, że dziewczynka nadal żyje i robi wszystko, aby się jej pozbyć…
Zrealizowane niemal całkowicie w konwencji tradycyjnego teatru lalek przedstawienie dla najmłodszych widzów zachwyca oprawą plastyczną. Iście bajkowe dekoracje (odwołujące się do stylu Tiffaniego), wykonane z dbałością o szczegóły lalki i sprawna gra aktorska to główne atuty przedstawienia, które jednocześnie bawi i uczy. Dzięki dynamicznej akcji, rytmicznie zmieniającym się scenom i melodyjnym piosenkom młodzi teatromani z uwagą śledzą losy Śnieżki i jej kompanów.
A morał? Morał jest taki, że w świecie pięknych rzeczy i pięknych ludzi, w świecie zachwytu nad samym sobą i pogoni za błyskotkami bardzo łatwo stracić z pola widzenia to co najważniejsze: wartość miłości, przyjaźni, oddania, empatii i bezinteresownej pomocy. Pycha i próżność zbyt często biorą górę nad takimi cnotami jak pokora i skromność. Więc kiedy następnym razem sięgniemy po smartfona by trochę się do niego powdzięczyć zastanówmy się, czy tym samym nie pytamy: „Lustereczko …”?

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Królewna_Śnieżka-afisz_2014.jpg

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Królewna_Śnieżka-program_2014.pdf

Filmy

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl