CYFROWA
BANIALUKA

PIERŚCIEŃ I RÓŻA

Data premiery: 21-03-2014

 

reżyseria Paweł Aigner

scenografia Pavel Hubička

muzyka Zbigniew Karnecki


William Makepeace Thackeray to XIX-wieczny angielski pisarz, dziennikarz i satyryk. Jego baśń dla dzieci i młodzieży Pierścień i róża cieszy się niesłabnącą popularnością do dnia dzisiejszego. Historia księcia Lulejki - prawowitego władcy Paflagonii, który przed latami został pozbawiony królestwa przez swojego wuja, jest klasyczną baśnią o miłości, wychwalającą cnotę skromności i honoru, a ganiącą pychę, chciwość i niecierpliwość. Czarodziejskie przedmioty dają złudne poczucie chwilowego szczęścia. Z niezauważonej przez nikogo cichej służącej, Rózia przekształca się nagle za sprawą pierścienia w piękną kobietę, w której zakochuje się każdy mężczyzna - od króla po drwala. Czy jednak Rózia jest szczęśliwa otoczona tyloma adoratorami? Gdzie w tym wszystkim prawdziwa miłość? Akcja obfituje w intrygi, wydarzenia się kumulują, a bohaterowie przeżywają w miarę rozwoju fabuły coraz ciekawsze przygody. Gburia-Furia, księżniczka Angelika, książę Bulbo, Czarna Wróżka - to tylko kilka postaci, które swą zadziwiającą energią porywają odbiorców w wykreowany przez siebie świat. Wspólnie z nimi widzowie Teatru Banialuka mają szansę spędzić magiczne chwile w krainie Paflagonii.
Scenografia i kostiumy autorstwa Pavla Hubicki, oryginalna choreografia Karoliny Garbacik, piękna muzyka Zbigniewa Karneckiego do znakomitych piosenek Macieja Wojtyszki i energetyzująca reżyseria Pawła Aignera dają nowe życie XIX-wiecznemu tekstowi Thackeraya.
Przygody zmierzają do szczęśliwego finału, ale refleksje w umysłach odbiorców pozostaną na długo. Czy aby na pewno po to, by szczerze kochać potrzebujemy otaczać się gadżetami dodającymi nam splendoru? Amulety, drobne przedmioty rzekomo przynoszące szczęście, czarodziejskie figurki - czy naprawdę przyciągają miłość? A może nie potrzebujemy uciekać się do żadnej magii, tylko wystarczy cierpliwie i wytrwale przeżyć trudne chwile odtrącenia wpisane w nasze życie, by potem zakosztować szczęścia przy boku drugiej, życzliwej nam osoby?

 


Przedstawienie dla widzów od 10 lat.

Czas trwania 1 godz. 30 min.


Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 22 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 28 zł
- bilet grupowy - 19 zł

06-06-2014

  • Udział w VI Festiwalu Spektakli dla Dzieci "Mała Talia" w Tarnowie - prezentacja przedstawienia "Pierścień i róża" Williama Makepeace’a Thackeray’a w reżyserii Pawła Aignera - Tarnów, Teatr im. Ludwika Solskiego, Duża Scena

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Pierścień_i_róża-program_2015.pdf

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl