CYFROWA
BANIALUKA

MR SCROOGE

Data premiery: 07-10-2003

 

adaptacja Veta Skřipkova
przekład Joanna Goszczyńska
reżyseria Marián Pecko
scenografia Eva Farkašová, Jan Zavarský
muzyka Robert Mankovecky
teksty piosenek Wojciech Szelachowski

 

Premiera 22 lutego 2001

 

„Mr. Scrooge” to przedstawienie oparte na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa – wielkiego powieściopisarza angielskiego doby wiktoriańskiej. Opowiada o cudownej przemianie moralnej starego skąpca Scrooga’a, dokonanej pod wpływem wizji z zaświatów. Jedna – niezwykła noc – starcza, by bezduszny i zgryźliwy Scrooge, dotąd przeliczający wszystko na pieniądze,    obudził się odrodzony, utwierdzając nas w przekonaniu, że w każdym jest miejsce na dobro i wzruszenie.

Inscenizacyjny rozmach, wysmakowana plastyka, kabaretowo-muzyczna forma aktorski temperament gwarantują powodzenie temu niezwykłemu spektaklowi. Na scenie pojawia się ośmioro aktorów w pięknych kostiumach, zmieniających się w czasie akcji teatralnej. Atrakcyjna   forma   wizualna   i   uniwersalne   przesłanie  sprawiają, że przedstawienie satysfakcjonuje widza w każdym wieku i jest prawdziwie familijnym   spektaklem,   do  oglądania   przez  dzieci,  młodzież,  rodziców i dziadków.
 Przedstawienie dla widzów od 10 lat.

Czas trwania 1 godz. 30 min.
 Ceny biletów:
- bilet indywidualny - dzieci - 22 zł
- bilet indywidualny - dorośli - 28 zł
- bilet grupowy - 19 zł
 


 

15-10-2003

  • Udział w IV Jesiennych Teatrałkach w Gliwicach – prezentacja przedstawienia "Mr Scrooge" na motywach Charlesa Dickensa w reżyserii Mariána Pecko - Gliwice, Gliwicki Teatr Muzyczny

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl