CYFROWA
BANIALUKA

Diabły w Brugelandii

Data premiery: 27-02-1994

Dzieci są adresatami widowisk przygotowywanych i prezentowanych w Teatrze Lalek Banialuka.
Dorośli - przeważnie - odwiedzają "Banialuką” w charakterze opiekunów grup szkolnych lub rodziców odprowadzających dzieci na "dziecięce" spektakle. Od czasu do czasu jednak właśnie oni - dorośli - są adresatami widowisk realizowanych przez "Banialukę".
W ostatnich latach "Banialuka" przygotowała kilka spektakli dla dorosłych, a wśród nich m.in. "Śmierć Tintagilesa” Maeterlincka, "Harnasie” Szymanowskiego, "Kolonię karną” Kafki czy "Samotność" Schulza, spektakl prezentowany przez teatr na całym niemal świecie, w tym także na prestiżowyi festiwalach teatralnych w Avignionie /Francja/, Edynburgu /Szkocja/ czy Cividale /Włochy/.
Teraz "Banialuka" wychodzi z nową propozycją widowiska dla młodzieży i dorosłych. Tym razem jest to przedstawienie oparte na tekstach znanego belgijskiego dramaturga Michela de Ghelderodego"Diabły w Brugelandii”. Spektakl lalkowy, bardzo interesujący inscenizacyjnie i plastycznie, spektakl mówiący o naturze ludzkiej, ludzkich namiętnościach i przywarach. Spektakl o diabelskiej naturze. Spektakl dający dużo do myślenia, skłaniający do bacznego rozejrzenia sie wokół i być może do skontrolowania własnego zachowania,ale też spektakl dający widzowi chwilą oddechu i co najmniej parę powodów do uśmiechu i śmiechu.
Warto zobaczyć "Diabły w Brugelandii” z paru choćby powodów:
-    po pierwsze: ze względu na osobę autora /mającego dziś ustaloną pozycję w literaturze światowej/i przesłanie wynikające z widowiska
-    po drugie: ze wzglądu na realizatorów, artystów uznanych w swej dziedzinie /Ochmańscy, Strzelecki, Radwan/
-    po trzecie: ze względu na zespół aktorski, wyraziście kreujący poszczególne role
-    po czwarte: ze względu na koncepcję spektaklu - rzadko już oglądany tradycyjny teatr lalek operujący "czystymi" techni-
kami /marionetka, kukła, pacyna/
-    po piąte... ze względu na to, by osobiście przekonać się, że dorośli też mają po co do "Banialuki" przychodzić. I że czasu tu spędzonego nie będą żałować.

Zdjęcia

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Diabły_w_Brugelandii-afisz.jpg

Programy, ulotki, zaproszenia

NazwaPobierz
Diabły_w_Brugelandii-program.pdf
Diabły_w_Brugelandii-ulotka_1.jpg
Diabły_w_Brugelandii-ulotka_2.jpg

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl