CYFROWA
BANIALUKA

Czterej muzykanci z Bremy

Data premiery: 06-12-1987

Żył sobie niegdyś pewien wieśniak, bogaty lecz skąpy. Pewnego razu rozgniewał się na służącego Kacpra i wypędził go z domu, a niedługo potem zaczął przemyśliwać, jak by się pozbyć Osła, Psa, Kota i Koguta, którzy byli już starzy i nie mieli sił do pracy. Zwierzęta przeczuły złe zamiary gospodarza, uciekły z domu i postanowiły iść do Bremy, ’’gdzie ludzie są dobrzy i nade wszystko kochaja muzykę i śpiew". Kiedy wieśniak odkrył ucieczkę zwierząt, rozgniewany wypędził z domu także własną córkę, za to, że nie zamknęła bramy na noc. Marylka poszła szukać Kacpra, ale kiedy go już znalazła, zbójcy podstępnie zwabili ich do swej chatki i uwięzili.
Nie wiadomo co by się z nimi stało, gdyby nie zwierzęta. To one zjawiły się pod chatką zbójców i muzyką postanowiły zarobić na poczęstunek - jak na prawdziwych muzykantów przystało. Ich koncert odniósł niespodziewany skutek - przerażeni zbójcy uciekli gdzie pieprz rośnie i wpadli prosto w ręce Żandarma. Tymczasem w domku pojawił się gospodarz, ograbiony przez zbjców i opuszczony przez wszystkich. Zwierzęta przebaczyły mu złe uczynki, a on zrozumiał, że nie majątek jest w życiu najważniejszy, ale miłość i przyjaźń bliskich.
Czterej Muzykanci z Bremy to sztuka oparta na jednej z bardziej znanych baśni braci Grimm. Przedstawienie adresowane jest do dzieci młodszych, a zrealizowano je w rzadkiej już dzisiaj technice lalkowej - marionetkach.

Plakaty, afisze

NazwaPobierz
Czterej_muzykanci_z_Bremy-afisz1987.jpg

PowrótDofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl