CYFROWA
BANIALUKA

Zespół artystyczny:


Małgorzata Król

aktor

W Banialuce od 1 października 2000.

Absolwentka  Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie – Wydział Lalkarski we Wrocławiu.

Ważniejsze role:

„Siała baba mak”, „Sen nocy letniej”, „Balladyna”, „Ballady i romanse”.

Ważniejsze nagrody:

Wyróżnienie honorowe Jury XII Międzynarodowych Toruńskich Spotkań Teatrów Lalek dla zespołu aktorskiego za kreację zbiorową w spektaklu „Siała baba mak” Krystyny Miłobędzkiej w reżyserii Jacka Malinowskiego.

Nominacja do „Ikara 2012” – Nagrody Prezydenta Miasta Bielska-Białej w dziedzinie kultury i sztuki za szczególne osiągnięcia w roku 2012 za rolę „Pani która zabija Pana” w spektaklu „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza w reżyserii Pawła Aignera.

Nagroda aktorska Jury Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" 2015 w Rzeszowie za rolę Dzióbek w spektaklu Sen nocy letniej".

 

Rok 2014-03-24

    • „Złota Maska 2014” – Nagroda Artystyczna Marszałka Województwa Śląskiego w kategorii Spektakl dla Młodych Widzów w Roku 2013 dla Teatru Lalek Banialuka za przedstawienie „Sen nocy letniej” Williama Szekspira w reżyserii Mariána Pecko

Rok 2015-05-15

    • Nagroda aktorska Jury Festiwalu Teatrów Ożywionej Formy "Maskarada" 2015 w Rzeszowie dla Małgorzaty Król za rolę Dzióbek w spektaklu „Sen nocy letniej”Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

www.250teatr.pl